22°C
istanbul HAVA DURUMU22°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN telefon numarası
istanbul travestileri

Bizden Haberler

Anadolu Asiad

ASİAD’ın diplomasi çabaları meyvesini verdi

- +

ASİAD Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, ASİAD olarak ülkemizin gerçekleştirmiş olduğu Barış Pınarı Operasyonu’na sahada desteğini sürdürürken uluslararası arenalarda da vermiş olduğu diplomasi çabaları ile takdir topladı.

Yaptığı başarılı çalışmalarla adından sık sık söz ettiren, sivil toplum kuruluşlarında deneyimiyle siyasete güç ve yön veren ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Barış Pınarı Operasyonu’nun başlamasıyla birlikte aynı zamanda Avrupa Basın Federasyonu üyesi olarak, Avrupalı devletlere, Avrupa Komisyonu’na, Avrupa Parlamentosu’na ASİAD olarak gönderilen dilekçelerde Türkiye’nin bu operasyondaki haklılığını her fırsatta dile getirdi.

Avrupa’da Türkiye aleyhine yapılan itham edici, asılsız haberlerden duyduğu rahatsızlığı dile getiren ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, basınımızın bu konuda zayıf kaldığını, yeterince haklılığımızı tüm dünyaya anlatamadığımızı vurguladı. Türkiye’nin önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak, ASİAD olarak bu açığı kapatmada önemli bir misyon yüklenildiğini, bu çabaların da her kurumda olumlu tepkiyle karşılaşıldığını, takdir topladığını, ve bunun da yapılan görüşmeler neticesinde olumlu meyvelerini vermeye başladığını sözlerine ekleyen Başkan Yalçınkaya, nitekim Türkiye’nin taleplerinin dünya ülkelerince kabul edilmeye başlandığını, Türkiye’nin masada diplomasi zaferi kazandığını ifade etti.

Bu zaferin mimarı olan T.C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sunan Başkan Yalçınkaya, “Bizler de sivil toplum kuruluşu olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetinden cesaret alarak, uluslararası her arenada yüksek bir sesle Türkiye’nin vermiş olduğu terör mücadelesindeki haklılığını Avrupalı devletlere ve tüm dünya devletlerine anlattık. Avrupalı liderlere de liderlik dersi veren bir Cumhurbaşkanımız olduğu için kendimizi şanslı hissediyoruz. Bizler ASİAD olarak siyasi görüşlerimiz, inançlarımız ne olursa olsun, vatan savunmasında tek yürek olduk, tek kalem olduk. Her bir üyemize, farklı sektörlerdeki birbirinden değerli iş adamlarımıza, sivil toplum kuruluşları başkanlarımıza bu süreçte de destekleri için can-ı gönülden teşekkür ediyorum. ASİAD’ın organizasyonunda büyük emekleri olan, yazılan makalelerde bizlere destek olan, aynı zamanda Avrupa Basın Federasyonu üyesi olan Öğretim Görevlisi Fahri Yağlı Bey’e; uluslararası ilişkilerde bizlere bu bağlantıları sağlayarak yön gösteren, yine bu makalelerin yazılmasında büyük emek sarf eden, deneyimi ve birikimiyle ASİAD derneğimize güç katan Salih Kurt Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zaferde bir nebze de olsa payımızın bulunması bizler için büyük bir gururdur.” şeklinde konuştu.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Gönderiniz
WhatsApp Mesaj Gönderiniz!
Bizi Arayın!
Yol Tarifi