22°C
istanbul HAVA DURUMU22°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN telefon numarası
istanbul travestileri

Bizden Haberler

Anadolu Asiad

GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK..

- +

GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK..

Değerli Dostlarım,

Hepinize sağlıklı ve tüm kötülüklerden uzak güzel bir yaşam temenni ediyorum.

  •        Asla şunu unutmayın, aldığımız her nefes bizi sürekli etkisi altında olduğumuz ölüme doğru çeker… Nihai olarak bütün yaşamların sonucunda zafer ölümün olacaktır. Çünkü doğumla birlikte ölüm bizim kaderimiz olmuştur ve avını yutmadan önce onunla yalnızca kısa bir süre oynayın.
  •       Önemli bir bilge bir gün bir soru sorar ve aranızda ölümcül bir hastalığı olan var mı ? Sorduğu ekipten Allah’a şükürler olsun bildiğimiz kadarıyla yok derler. Bilge ; – Ne güzel , peki ya bana istisnasız tüm insanların yani 7 milyar insanın başına geleceği garanti olan bir şey söyler misiniz ? der. Cevap herkes tarafından otomatik olarak ölüm diye cevaplandırılmıştır.
  •      Gerçekten ölüm nedir ? Ölüm tüm insanların başına geleceği kaçınılmaz bir durum lakin hangi gün, hangi saat, hangi yıl, kimin nerede, nasıl ve ne zaman öleceğinin garantisi yok. Buna istinaden önce hayatınızı sadece sizin tarafınızdan yapılması gerekenleri yaparak, gereken tüm vicdani hesaplaşmaları yaparak , sevdiklerinizi, eşinizi, dostunuzu, yaşadığınız tüm aileye koruma adına bazen kurallara uyarak çok can kurtarabilirsin.
  •      Zaman bana bir şey olamaz deme, siyaset yapma, olaylara ideolojik bakma, birbirinin açığını bulma, komplo teoriler üretme dönemi değil ! Birlikte bu savaştan galip çıkma dönemidir, Bu , zengin-fakir, ünlü-ünsüz, hiç bir ayrım yapmadan insanlığı tehdit eden bir CORONAVİRÜS belasını ! Yüce Rabbim bir an önce ülkemizden defetsin. Devletimiz gereken tedbirleri alıyor, daha fazlası olmalıdır. Toplum Devletinden bunu bekler. Çünkü millet zor gününde devletinin yanında olmalı, Devlette zor günler için halkına sahip çıkan bir model devlet olmalı. Sosyal devlet tek bir kişiyi bile mağdur etmeyendir. Bu zor süreç geçecek, çilelerle geçen yıllarımız hayatımızda ne kadar anlamsız işlerle uğraştığımızı anlamamıza vesile olacaktır.
  •      Dijital Çağın önemine doğru yol alıyoruz. Her şeyin yeni yaşam düzenine göre hazırlandığını da görmeye başladık. Önümüzdeki günler ne getirecek bekleyip görelim. Lakin bu milletin üretmeden sadece tüketen olmasının önüne kim geçecek ? Nasıl bir dönüşüm olacak ? Milli ve Milliyetci, sosyal bir bir ülke olmak için bu önemli bir adım olacak mı ? . Toplumumuz bu süreçte değerlerini yeniden gözden geçirecek mi, yetim, öksüz, kimsesiz veya kamu hakkı yemeye devam edilecek mi ? buralardan hangi dersler çıkarılacak seyredip göreceğiz.
  •     Çok yazılması çizilmesi gereken konu var. Başımıza bir bela gelmeden ders çıkarmıyoruz. Sorgulayan, gözlemleyen ve analiz eden bir toplum olmalıyız, hızlı ve bilimsel gerçeklerle birlikte zaman kaybetmeden. İlk kez Sağlık Bakanımızın ortaya koyduğu bilim kurulunu çok beğendim. Tüm alanlarda bu çalışmalar genişletilmeli ve işin ehli olanlar alanında başarıyı yakalayacaktır. Kaybedecek zaman yoktur. Hep bu tarz bilime ağırlık veren bir ülke olmalıyız.
  •     Yüce Rabbim hepimizi korusun lütfen sabredin, evde ailenizle güzel zaman geçirin. Beyniniz, vücudunuz dinlensin, bağışıklık sistemi güçlensin . Sevgi ve saygıyı, muhabbeti, eksik etmeyin, hasta, kimsesiz insanları hatırlayalım. Çok büyük paraları olanla parası olmayanlarında aynı olduğunu hatırlayalım. Bir tebessüm yeterli !
  •     Her birinizi sevgi ve saygı ile Allah’a emanet ediyorum. Allah’ın verdiği emanete bakmak ve korumakla yükümlü olduğumuzu unutmayın. Evde kalın sağlıcakla kalın…           

                                                                                                     Yücel YALÇINKAYA                                                                                                                                  E.P.F Press Member                                                                                                                 European Press Federation e.V. 13769

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

Bizi Arayın!
Yol Tarifi